Novinky

Říjen 2020 OLOMOUC A BRNO

04.08.2020 00:00
Spolu s Michelou budeme  3.10 4.10. 2020  OLOMOUC       17.10.  18.10.  BRNO    prodávat  jMiki svou knihu Cesta srdcem  a já své andělky a hedvábné pohlazení hedvábné šály.  těším se na Vás    Soňa
Celý článek

 

    Malování a tvorbě  se věnuji od r 2004. Tvorba či malování mi pomohlo zvládnout velmi těžké období mého života. Velmi mě zaujalo, jak malování kruhu  neboli mandaly může  člověka zklidnit. Barvy které jsem používaly také souvisely s mým psychickým stavem. Pozvolna jsem se od mandal dostala k automatické kresbě.
Automatická kresba dávala obrovskou volnost. Kruh – je bezpečí , které jsem v době úzkosti potřebovala. Jenže později jsem stejně kruh opouštěla a dotvářela obrazy i mimo kruh.  V r. 2005  mi automatická kresba  přinášela radost ale ještě více jsem hledala odpovědi proč tomu tak je.

V roce 2006 , na jaře , jsem si  udělala  kurz psychodiagnostické kresby.   Zde jsem se učila o barvách o tvarech, ale stále jsem hledala.
Rozhodla jsem se pro  arteterapeutický kurz Obrazy z nevědomí  u malířky Kamily Ženaté v Praze. V ateliéru jsem obdivovala tvorbu Kamily Ženaté a přišly první pokusy s akrylovými barvami. Abstrakce, které mě těšily.

V r. 2007 jsem  se prvně seznámila s enkaustikou neboli malováním  horkým voskem. Technika mě velmi uchvátila .  Barvy mi přináší radost  nejen mně, ale i ostatním, protože   ráda tuto  techniku šířím.

V r. 2008 jsem absolvovala  kurz malování pravou hemisvérou . Nadšeně jsem malovala tužkou. Ale barvy zvítězily a  začala spolupráce s MIKSem v Krnově. Výstava obrazů –  „Od mandaly k enkaustice“ ve Felmmichové vile v červnu až červenci 2008. V září – říjnu 2008  tato výstava putovala do  Vrbna pod Pradědem do Střediska chytrých nápadů.

V  r. 2009 přihlásila na dvouleté studium arteterapie v Brně . Studium mi přineslo  odpovědi na mé otázky  o působení tvorby .

V roce 2010 jsem  absolvovala kurz  olejomalby a k enkaustice přibyla  další vášeň.

Dnes maluji akrylem, olejem, voskem, pastelkami, křídami jak suchými tak polomastnými.  

 V roce 2014  již proběhla výstava v Krnově v kavárně Moses  .Kontakt

Soňa tvoření

732600715